Sprzedaż części do ciągników

 

Prowadziłem firmę zajmującą się naprawami maszyn rolniczych. Moi mechanicy mogli  naprawić ciągnik, rozsiewacz, rozrzutnik obornika, zarówno stare jak i nowe modele. Zatrudniałem prawdziwych fachowców, którzy wiedzieli jak znaleźć usterkę i jak szybko ją wyeliminować.

Części oryginalne i zamienne

części do ciągników rolniczych c 330Jednak zauważyłem, że wyniki finansowe mojej firmy się nie poprawiają. Doszły do pewnego pułapu i dalej nie rosły, choć też nie spadały. Zastanawiałem się co mógłbym zmienić by polepszyć wynik finansowy firmy. Uznałem, że mogę oferować części do ciągników rolniczych c 330, jak i części do innych maszyn. Rolnik może przecież znać się na masznach i samodzielnie dokonać naprawy, nie będzie chciał jej zlecać. Ja i tak muszę zamawiać części do maszyn żeby naprawić sprzęt. Postawnowiłem, że będę oferował zarówno oryginalne, markowe części, jak i tańsze zamienniki, tak by każdy był zadowolony. Zamówiłem więcej części niż zwykłe, głównie do ciągników, bo z nimi jest zawsze najwięcej kłopotów. Umieściłem też na stronie internetowej ogłoszenie, że od teraz można u mnie kupić części. Już następnego dnia pojawił się pierwszy rolnik, który szukał części do swojego traktora. Wiedział co nie działa, umiał tę część wymienić. Dlatego też chciał kupić co trzeba i samodzielnie podjąć się usunięcia usterki. Potem zaczęli pojawiać się inni klienci, którzy też chcieli same części, często dlatego, że po znajomości zapewniali sobie wymianę. Grunt, że przychodzą do mnie kupować różne rzeczy.

To był dobry wybór by oferować nie tylko usługi, ale także sprzedaż części do maszyn rolniczych. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że zyski mojego przedsiębiorstwa znacząco wzrosły. Cel został osiągnięty. Mam nadzieję, że dobra sytuacja finansowa będzie się stale utrzymywała.