Świece zapłonowe kluczowym elementem układu zapłonowego

Na bezpieczeństwo osób podróżujących wpływa w dużej mierze stan techniczny pojazdu, którym się przemieszczają. W związku z tym należy zadbać o prawidłowe i regularne serwisowanie najważniejszych mechanizmów oraz elementów samochodu.

Narzędzie do wymiany świecy zapłonowej

klucze do świec zapłonowychJednym z układów, które w dużej mierze wpływają na sprawną oraz bezpieczną jazdę jest układ zapłonowy. To właśnie on odpowiada za zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej w odpowiednim momencie. Sprawność tego układu w diametralny sposób definiuje osiągi silnika. Niesprawny układ zapłonowy może objawiać się spadkiem mocy lub szarpaniem podczas przyspieszania. Te objawy mogą świadczyć o zużytych świecach zapłonowych. Świece zapłonowe są bardzo ważnym elementem układu, który należy regularnie serwisować. W tym celu samochód należy oddać do warsztatu, który dysponuje odpowiednim sprzętem takim jak chociażby klucze do świec zapłonowych. Świece zapłonowe wymagają odpowiednich narzędzi przy pomocy, których można przeprowadzić ich wymianę. Klucze do świec zapłonowych umożliwiają przeprowadzenie takiej czynności. Po wymianie świec zapłonowych warto odnotować ten fakt w materiałach dotyczących historii pojazdu. Pozwoli to na zaplanowanie kolejnej wymiany zgodnie z przyjętym harmonogramem. Świece zapłonowe należy wymieniać średnio co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Czas ten oczywiście może się różnic w zależności od rodzaju wymienianych świec, ich producenta oraz typu mieszanki paliwowej na której jeździ pojazd.

Podczas wymiany świec zapłonowych należy również rozważyć wymianę przewodów wysokiego napięcia, które są również jednym z elementów składowych układu zapłonowego. Należy skontrolować stan izolacji przewodów oraz ich ogólną kondycją a w przypadku stwierdzenia takiej konieczności wymienić razem ze świecami.