Systemy bezpiecznego składowania oleju opałowego

 

Obecnie rynek oferuje szeroki wachlarz urządzeń do magazynowania, różnego rodzai paliw i olei opałowych. Są to między innymi zbiorniki jednopłaszczowe i dwupłaszczowe. Ich zakres pojemnościowy pozwala na przechowywanie substancji od 150 litrów do 5000 l.

Właściwości i zastosowanie zbiorników na paliwo

zbiorniki dwupłaszczowe na olejDo bezpiecznego magazynowania oleju opałowego, służą specjalnie skonstruowane zbiorniki, które występują w dwóch odmianach: zbiorniki dwupłaszczowe na olej i zbiorniki jedno płaszczowe. Zbiorniki jednopłaszczowe jak sama nazwa wskazuje posiadają jeden płaszcz. W ich przypadku konieczny jest dodatkowy montaż tzw. wanny wychwytującej. W przypadku zbiorników dwupłaszczowych, rolę wanny wychwytującej pełni drugi płaszcz. Zbiorniki mogą być montowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Zastosowanie zbiornika na zewnątrz, pozwala na zaoszczędzenie miejsca w piwnicy lub kotłowni, w tym przypadku zalecane są modele z podwójnym płaszczem zabezpieczającym. Oprócz całkowitej ochrony przed przeciekiem, zapewnianej przez podwójną ścianką, wytworzona przestrzeń pomiędzy nimi pełni funkcję izolacyjną, chroniąc olej przed niskimi temperaturami w zimie i wysoką temperaturą – latem. Efekt jest podobny do podwójnej szyby w oknie. Gwarantuje to utrzymanie stabilnych warunków magazynowania oleju przez cały rok, zarówno w zbiornikach zamontowanych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Dodatkowo, zbiorniki instalowane na zewnątrz, mogą być wyposażone w samoregulujące się taśmy grzewcze, chroniące paliwo przed ekstremalnie niską temperaturą.

Dużą zaletą powiększonej grubości płaszcza, jest również zabezpieczenie przed przedostawaniem się zapachu na zewnątrz. W nowoczesnych zbiornikach przechowujących olej opałowy mamy także możliwość zdalnego (do 1km) bezprzewodowego monitorowania poziomu oleju.