Usługi świadczone w gabinetach stomatologicznych

Każda osoba przynajmniej 2 razy w roku powinna wybrać się do gabinetu dentystycznego na badanie kontrolne. W trakcie takiej kontroli wykonywany jest pełny przegląd uzębienia. Badanie jest bezbolesne i polega na ocenie wzrokowej wykonywanej przez lekarza dentystę.

Sanacja jamy ustnej i leczenie kanałowe

Dentysta z RzeszowaOceniana jest zarówno szczęka jak i żuchwa. Lekarz ocenia każdy ząb po kolei: siekacze, kły, przedtrzonowce i trzonowce. W trakcie takiego badania może wykryć ubytki w zębach i szybko poddać je profesjonalnemu leczeniu. Oprócz tego często w przypadku badań kontrolnych wykonywana jest sanacja jamy ustnej. Polega ona na usuwaniu kamienia nazębnego, próchnicy. Kamień nazębny jest siedliskiem bakterii, które wydzielają enzymy niszczące tkankę zębową. Oczyszczanie zębów z kamienia jest bezbolesne. Wykorzystuje się do tego specjalne urządzenie, z którego wypływa woda pod bardzo dużym ciśnieniem. Następnie na zęby nakładany jest żel polerujący. Dentysta z Rzeszowa na pewno poradzi sobie z wykonaniem profesjonalnej sanacji. Dwa razy w ciągu roku można wykonać sanację jamy ustnej za darmo, w ramach NFZ. Oczywiście można też wykonywać sanację odpłatnie w gabinetach prywatnych. Poza tym lekarze stomatolodzy zajmują się również leczeniem kanałowym zębów. Cena za leczenie kanałowe uzależniona jest od liczby kanałów. Trzonowce posiadają zazwyczaj 3 lub 4 korzenie i tyle samo kanałów, które trzeba oczyścić i wypełnić.

Na pierwszej wizycie do zęba zakładana jest trucizna, która ma na celu zniszczyć naczynia krwionośne i nerwy. Dopiero później kanały są oczyszczane i uzupełniane specjalnymi wkładami. Tak leczony ząb na pewno nie będzie już bolał. W niektórych gabinetach możliwe jest leczenie kanałowe z wykorzystaniem metod mikroskopowych, co pozwala na jeszcze dokładniejszy zabieg.