Wegańskie kosmetyki do makijażu – czyli jakie?

 

Ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się o wegańskich produktach. Mowa tu nie tylko o tych, które można spożywać. Jak się okazuje słowo „wegańskie” skrywa w sobie wiele znaczeń i nie każdy produkt może otrzymać to miano. W przedmiotowym artykule powiemy sobie o wegańskich kosmetykach, a konkretnie o tym czym się odznaczają i jakie warunki muszą spełniać, aby mogły się takowymi stać.

O wegańskich kosmetykach do makijażu słów kilka

wegańskie kosmetyki do makijażuPo pierwsze wyjaśnijmy sobie, czym są wegańskie kosmetyki do makijażu, a właściwie jakie kryteria są brane pod uwagę w przypisaniu im tego miana. Otóż wyżej wspomniane muszą spełniać dwa podstawowe założenia – nie mogą posiadać w swoim składzie żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego oraz w żadnym wypadku nie mogą być testowane na zwierzętach. Jeżeli mowa o tym ostatnim przypadku, to rozwijając temat chodzi głównie o to, aby zarówno cały kosmetyk jak i jego poszczególne składowe na żadnym etapie produkcji nie były poddawane testom na zwierzętach. Co do zasady firma, z której nabywany będzie wegański kosmetyk nie powinna też nigdy należeć do żadnego z koncernów, które takie praktyki stosują. Wszelkie informacje na ten temat powinny być zawarte na etykietach produktów, w związku z czym niewątpliwie warto w sposób wnikliwy się z nimi zapoznawać. Jeżeli mowa o składzie wegańskich kosmetyków do makijażu, to poza takimi składnikami jak mleko, jaja, jogurt czy miód w ich składzie nie może być wosku pszczelego, łoju, lanoliny, kwasu stearynowego oraz kazeiny.

Podsumowując – kosmetyki wegańskie do makijażu nie powinny mieć nigdy styczności ze zwierzętami, bez względu na to czy mówimy o ich składzie czy sposobie ich testowania przed wprowadzeniem do sprzedaży. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na ten temat, warto ją przed zakupem zgłębić. 

Więcej informacji – empiriaspa.pl