Wielozadaniowe wiertarki cenionego producenta

Wybierając narzędzia do pracy w warsztacie warto zastanowić się nad modelami, które cechuje wielofunkcyjność. Niezastąpionym sprzętem zarówno do amatorskiej jak i profesjonalnej pracy jest wkrętarko wkrętarka, niezbędna przy wierceniu otworów w meblach, ścianach, a także przy szybkim wkręcaniu śrub.

Zalety poręcznej wiertarko wkrętarki marki Vander

wiertarko wkrętarka vander

Jednym z czołowych producentów wiertarko wkrętarek jest firma Vander. W swojej ofercie posiada wiertarko wkrętarki akumulatorowe, których główną zaletą jest kompaktowość. Niewielka waga, bo jedynie 1,7kg pozwala na trzymanie elektronarzędzia w jednej dłoni. Natomiast uchwyt narzędziowy ma rozmiar 10mm. Poręczna wiertarko wkrętarka vander posiada bardzo żywotną, bezpamięciową baterię litowo-jonową, która zapewnia jej długi czas pracy przy zachowaniu wysokich parametrów. Czas jej pełnego ładowania wynosi około godziny, przy czym w tym czasie można użyć drugiego akumulatora, będącego w zestawie. Pojemność baterii wynosi 2000mAh. Niewątpliwymi zaletami tego narzędzia jest dwubiegowa przekładnia, możliwość zmiany kierunku obrotów oraz metalowe tryby, gwarantujące jego niezawodność. Prędkość obrotów na pierwszym biegu sięga 350 na minutę, natomiast drugiego dochodzi nawet do 1250. Wiertła posiadają zdolność wiercenia: w przypadku drewna 20mm, a w przypadku stali 10mm. Z boku urządzenia znajduje się zaczep, dzięki któremu można zawiesić wkrętarkę na przykład przy pasie narzędziowym.

Dodatkową opcją, którą posiada niewiele urządzeń tego typu jest wbudowana dioda LED, ułatwiająca widzenie. Dzięki niej można bez trudu obserwować przewiercany materiał. Jest to przydatna funkcja na przykład w ciemnych, ciasnych piwnicach. Jak widać wiertarko wkrętarka firmy Vander jest nie tylko poręczna, ale także praktyczna i innowacyjna.