Wycieczka szkolna do Lublina

Pod koniec roku szkolnego każdy wychowawca staje przed wyzwaniem zorganizowania wycieczki szkolnej dla swojej klasy. Powinna ona być nie tylko ciekawa i pełna atrakcji, ale także niedroga. Warto rozważyć wyjazd do Lublina – to miasto o bogatej kulturze i wielowiekowej tradycji.

Na wycieczkę szkolną do Lublina

wycieczki szkolne LublinDo najczęściej zwiedzanych miejsc w Lublinie należy niewątpliwie zamek oraz Kaplica Św. Trójcy, którą zdobią unikatowe freski, a także Brama Krakowska, prowadząca na Stare Miasto. Na zamku możemy zwiedzić Muzeum Lubelskie, gdzie znajdują się m.in. słynny obraz Jana Matejki przedstawiający Unię Lubelską. Dużą atrakcją dla dzieci jest lubelska trasa podziemna ciągnąca się przez 300 m pod powierzchnią Starego Miasta. Ciekawym i pouczającym doświadczeniem może być wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej, które jest zorganizowane w formie skansenu, w którym odtworzono tradycyjne, drewniane budowle. Możemy też zaplanować wizytę w ogrodzie botanicznym, gdzie znajdziemy gatunki roślin z całego świata. Z dziećmi warto też udać się na spektakl do Teatru Lalki i Aktora im. Hansa Christiana Andersena. Jeśli uda nam się pojechać do Lublina w odpowiednim czasie, mamy szansę trafić na jeden z licznie tam organizowanych festiwali czy spektakli ulicznych, jak np. Festiwal Legend Lubelskich czy Karnawał Sztukmistrzów. Na wycieczki szkolne Lublin oferuje także wielką atrakcję jaką jest wizyta w Magic Parku – ogromnej sali zabaw z labiryntami, zjeżdżalniami i torami przeszkód, gdzie maluchy będą mogły do woli się wyszaleć.

Warto zwiedzić Lublin ze względu na jego ciekawą historię i zabytki, ale także doskonałą możliwość zabawy dla najmłodszych. Wymienione powyżej atrakcje to tylko mała część tego, co oferuje to magiczne miasto. Warto przyjechać i samemu się przekonać.