Wycieraczki w płynie do samochodu

Nie ma chyba takiego kierowcy, któremu by się podobała jazda w deszczu. Trzeba przyznać, że nie jest to coś komfortowego ponieważ podczas opadów deszczu możemy znacznie mniej na jezdni dostrzegać. Im bardziej ulewny deszcz tym jazda jest trudniejsza. Każdy kierowca posiada w swoim samochodzie zamontowane wycieraczki ale nie zawsze są one w stanie nadążać odprowadzać wodę z szyb.

Niewidzialne wycieraczki samochodowe 

niewidzialna wycieraczkaWycieraczki są obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu. Jeśli nie posiadamy sprawnych wycieraczek to narażamy się na dostanie wysokiego mandatu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że wycieraczki niekoniecznie muszą być urządzeniami mechanicznymi. Ostatnimi czasy w sprzedaży zaczęły pojawiać się również inne ciekawe wersje wycieraczek. Mowa tutaj o wycieraczkach w postaci płynu, który należy nanieść na powierzchnię naszych szyb. Dzięki temu na szybie utworzona zostanie warstwa hydrofobowa. Niewidzialna wycieraczka została stworzona właśnie po to by cząsteczki wody nie zatrzymywały się na powierzchni szyb tylko były szybko z nich usuwane. Wycieraczki niewidzialne można zastosować raz na rok i cieszyć się bardzo skutecznym efektem. W przypadku gorszej jakości wycieraczek może być tak, że po kilku miesiącach będziemy musieli wykonać kolejny zabieg. Warto więc wybierać te produkty, które są sprawdzone i polecane przez specjalistów z branży motoryzacyjnej.

Ogólnie rzecz biorąc wycieraczki samochodowe w płynie nie mogą zastępować nam mechanicznych wycieraczek ale jednak znacznie mogą nam pomagać w korzystaniu z samochodu podczas deszczu. Od jakiegoś czasu takie niewidzialne wycieraczki bez większych problemów nabyć możemy w niemal każdym sklepie motoryzacyjnym Zdarza się również spotykać je w sklepach detailingowych czy nawet w marketach.