Z czego składa się bcaa?

 

Coraz częściej słyszy się o różnych cudownych suplementach, jednak jak to jest z nimi naprawdę? Chciałbym w tym tekście opisać czym tak właściwie jest dosyć znany suplement bcaa, który staje się coraz popularniejszy wśród osób ćwiczących zarówno amatorsko jak i zawodowo. Warto poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Jakie aminokwasy tworzą bcaa?

aminokwasy bcaaPrzede wszystkim należy dowiedzieć się z czego właściwie się składa to całe bcaa. Są to aminokwasy rozgałęzione, czyli takie których organizm sam nie może wytwarzać. Stąd należy je dostarczać z zewnątrz, mleko oraz mięso są dobrymi tego źródłami. Jednak trzeba wiedzieć że przy regularnym oraz dużym wysiłku takie ilości są po prosty zbyt małe, z tego też powodu dobrze jest brać aminokwasy bcaa. Są to dokładnie leucyna, walina i izoleucyna. Mają one naprawdę ważne funkcje. Przede wszystkim dzięki nim można liczyć na większe wydzielanie hormonów anabolicznych, odpowiadają za syntezę białek, a także pomagają przy naprawianiu mikrourazów. Jak wiadomo ćwiczenia polegają właśnie na tworzeniu takich mikrourazów, które są potem naprawiane w wyniku czego mięśnie się rozbudowują. Dlatego dobrze jest wspomóc swój trening czymś takim. Nie tylko w przypadku dyscyplin siłowych są skuteczne, także jeśli chodzi o te bardziej wytrzymałościowe jest to środek warty zażywania. Jednak trzeba zauważyć że trzeba to odpowiednio dawkować. Nie należy przesadzić z ilością, na co uczulam państwa. Producent w ulotce powinien określić jak często oraz dużo należy to brać.

Nie musicie się martwić o to że jedynie amatorsko coś uprawiacie. Skoro możecie poprawić swoje wyniki to należy to zrobić. Bcaa jest dostępne dla każdego, w sklepach jest naprawdę sporo takich produktów przez co wystarczy po prostu wybrać coś dla siebie. Jestem pewien że będziecie zachwyceni efektami.