Zastosowanie naturalnego masła shea

Ma szerokie zastosowanie zarówno w gastronomii jak i w kosmetyce. Jego uniwersalność sprawia, że potrafi w życiu codziennym zastąpić szereg różnorodnych kosmetyków. Masło shea zdobywa coraz większe uznanie na naszym polskim rynku i nie ma się czemu dziwić, skoro coraz chętniej sięgamy po naturalne kosmetyki.

Zalety naturalnego masła shea

 naturalne masło sheaMasło pozyskuje się z orzechów drzewa Shea, które jest niezwykle cenione na Czarnym Lądzie. Naturalny tłuszcz roślinny z orzechów używa się w Afryce głównie do smażenia ze względu na jego zdrowotne właściwości, jednakże naturalne masło shea ma szereg innych zastosowań w kosmetyce, a nawet w medycynie ponieważ jest uważane za rewelacyjny środek przeciwzapalny oraz przyspieszający gojenie się blizn. Masło rewelacyjnie zdaje swój egzamin również przy skórze zniszczonej, podrażnionej, atopowej bądź po prostu problematycznej. Posiada także właściwości ochronne dla skóry jeśli chodzi o szkodliwe czynniki zewnętrzne. Doskonale bowiem nawilża zapobiegając utracie wody, uelastycznia i regeneruje. Masło shea chroni także naszą skórę przed wiatrem, mrozem czy słońcem. Nadaje się do każdego rodzaju skóry nie tylko u dorosłych, ale również i u dzieci. Ponadto wykorzystywane jest bardzo często w kosmetyce: masło może nam posłużyć jako doskonały balsam na usta lub jako matowa szminka, jeśli zmieszamy je z odrobiną pudru.

Masła można również używać jako bazę pod makijaż. Jeśli nałożymy je na powieki przed nałożeniem makijażu przedłużymy trwałość naszych cieni, a wykorzystane w roli bazy pod podkład sprawi, że unikniemy nierówności. Masłem można również smarować miejsca które spryskujemy perfumami. Taki zabieg pozwoli przedłużyć ich trwałość na naszym ciele. Jeden kosmetyk zatem jest w stanie zastąpić nam całą półkę produktów.