Dostępna odzież ochronna

Firmy budowlane muszą szczególnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa, bo w trakcie pracy często się dochodzi do wypadków. Pracownicy fizyczni powinni mieć odpowiednie zabezpieczenia i też ubrania, które chronią przed kontaktem ze szkodliwymi czynnikami. 

Modele odzieży roboczej 

Odzież roboczaW firmach gdzie pracownicy mają kontakt z klientem, ważny jest wygląd zewnętrzny i schludne ubranie. Natomiast w firmach gdzie pracownicy mają styczność z pyłami, gazami, czy szkodliwymi cząstkami, muszą stosować specjalne ubranie. Odzież robocza powinna być dostosowana do warunków panujących w zakładzie pracy. Budowlańcy stosują kaski ochronne, spodnie z wieloma kieszeniami i wzmacniane na kolanach i miejscach narażonych na przetarcia i rozdarcia. W sezonie letnim są wyposażeni w kamizelki z odblaskowymi elementami, a w zimie powinni mieć zapewnione ciepłe kurtki robocze. Robocze ubrania są wykonane z grubych i wytrzymałych materiałów, gdyż mogą być narażone na ekstremalne warunki. Specjalną odzież posiadają też pracownicy stolarni, czy ogrodnicy. Wykonując fizyczną pracę w terenie, zawsze powinniśmy być ubrani w odzież specjalnego przeznaczenia. W sklepach z artykułami BPH znajdziemy przeróżne modele spodni długich, krótkich, czy ogrodniczek. Do kompletu są sprzedawane bluzy robocze, czy kurtki z odblaskowymi elementami. Rolą odzieży roboczej jest ochrona ciała przez zabrudzeniem, lub uszkodzeniem jeżeli pracownik ma styczność ze szkodliwymi substancjami, lub bardzo gorącymi. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie odpowiedniej odzieży pracownikom.

Poza odzieżą roboczą, pracownicy stosują też specjalne okulary, które chronią przed dostaniem się pyłu do oczu, grube rękawice, czy skórzane fartuchy. Ceny ubrań roboczych zależą od modelu, jakości wykonania i wielkości składanego zamówienia.