Jak zamienić istniejący taras w zimowy pokój

Taras przy naszym domu, okazał się niewystarczający dla naszych towarzyskich spotkań. Korzystanie z niego, ograniczało się do kilku miesięcy w roku, a my chcieliśmy dodatkowe miejsce na spotkania towarzyskie przez cały rok.

Jak wykorzystać niezniszczalne płyty tarasowe

trwałe płyty tarasowe betonoweNależy dodać, że nasz taras były wykonany bardzo solidnie i nie chcieliśmy go w całości burzyć. Jednak zaplanowany pokój zimowy, wymagał nowej trwałej konstrukcji i odpowiednio izolowanego podłoża. Największym kosztem okazało się, wykonanie dachu i podłogi. Pierwotnie podłoga miała być z drewna, jednak po konsultacjach z fachowcami, zdecydowaliśmy pozostawić istniejące już trwałe płyty tarasowe betonowe podłoże gwarantowało nam wiele korzyści. Pierwszą i podstawową była, możliwość wymiany płyt w przypadku np. wylania wina, lub innych uszkodzeń. Dodatkowo, zaoszczędziliśmy na materiałach koniecznych do wykonania drewnianej podłogi, ale najważniejszy okazał się chyba wygląd. Płyty ułożone w piękny wzór sprawiały, że pomieszczenie nabrało oryginalnego i przytulnego wyglądu. Wisienką na torcie, było wykonanie otwartego kominka, co w przypadku podłogi drewnianej byłoby niemożliwe. Wszystkie koszty zakupu materiałów, oraz oszklonej aluminiowej konstrukcji były dużo niższe, niż wcześniej planowane. Głównie stało się to możliwe, dzięki pozostawieniu płyt betonowych i zrezygnowaniu z podłogi drewnianej. Oszczędność, pozwoliła dodatkowo wykonać piękny stylowy kominek, oraz zamontować kilka dodatkowych świetlików w dachu.

Jeszcze inną korzyścią, było powiększenie naszego zimowego pokoju o kilka dodatkowych metrów kwadratowych. Wystarczyło dokupić kilka płyt betonowych i dołożyć do istniejącej już powierzchni. Teraz korzystamy z naszego zimowego pokoju z kominkiem, cisząc się i bawiąc w nim również w mroźne zimy.