Kamera tubowa ip wysokiej jakości

Kamery tubowe przez długi czas były naszym podstawowym narzędziem pracy. Wygodniejsze niż kamery obrotowe i mające o wiele więcej funkcji niż standardowe kamery stacjonarne, były one wychwalane przez operatorów, którzy nie wyobrażali sobie pracy bez nich. Po przestawieniu się na monitoring internetowy, okazało się iż muszą być one wymienione na modele kompatybilne z nowym systemem.

Kamera tubowa do monitoringu internetowego

kamery tubowe ipMonitoring internetowy wymagał dedykowanych urządzeń wysokiej jakości, gdyż chcieliśmy zachować najwyższe osiągi systemu, a jednocześnie usprawnić jego działanie tak bardzo, jak to tylko możliwe. Stare kamery nie były zgodne z nowym systemem i nie współgrały z oprogramowaniem ip. Dlatego też musieliśmy się zaopatrzyć w najnowsze kamery tubowe ip. Od starszych modeli różnił je przede wszystkim czas reakcji. Były one o wiele bardziej czułe na sterowanie i reagowały na komendy o wiele szybciej. Dzięki zastosowaniu porządnego łącza internetowego, kamery owe działały szybko i płynnie, bez żadnych zacięć podczas ruchu, a jednocześnie zachowywały świetną jakość obrazu oraz zbliżenia. Posiadały one również wszelkie funkcje standardowych kamer tubowych, jak również wiele dodatkowych. Jedną z takich funkcji było filtrowanie sygnału, który nawet przy zastosowaniu najlepszego łącza internetowego czasem ulegał zakłóceniu, głównie z powodu dużej odległości odbiornika od urządzenia.

Program filtrowania pozwalał na czyszczenie zakłóconego obrazu w trybie ciągłym, dzięki czemu operator mógł prowadzić stałą obserwację z niezmienioną jakością obrazu. Tubowa kamera miała jeszcze jedną, zasadniczą przewagę nad stacjonarnymi kamerami. Jedna taka tuba wystarczyła w zupełności do monitorowania całej powierzchni obiektu, dzięki czemu nie było konieczności montowania dodatkowych urządzeń.