Karma dla psów alergików

Karmienie zwierząt jest kluczowe dla ich zdrowia, ponieważ jest źródłem niezbędnych witamin i minerałów, których zwierze nie znajdzie w innych źródłach. Psy tak samo jak ludzie, miewają różne kłopoty żołądkowe, trawienne, czy po prostu mają alergie.

Skład karmy antyalergicznej dla psa

karma antyalergiczna dla psówWeterynarze zgodnie twierdzą, że psy nie powinny spożywać tego samego co ich właściciele, ponieważ domowe jedzenie zawiera sporo soli, niekiedy także konserwantów i glutaminianu sodu. Takie składniki mogą jedynie zaszkodzić zwierzęciu, więc lepiej wybierać odpowiednie karmy dla pupila. Dla psów, które mają różne problemy trawienne, lub nawet mają alergie pokarmowe, przeznaczona jest specjalna karma antyalergiczna dla psów. Jeżeli nasz pies po posiłku ma biegunkę, wymioty, lub jego wygląd zewnętrzny wskazuje na kłopoty zdrowotne, to może to być wynikiem alergicznej reakcji na niektóre składniki karmy. Weterynarz po przeprowadzonych badaniach jest w stanie zdiagnozować zaistniały problem i zalecić odpowiednią dietę, które wykluczy reakcje alergiczne. Karmy tego typu nie posiadają zbóż w postaci kasz, makaronów, czy płatków, ponieważ to one głównie uczulają. Są one zastąpione słodkimi ziemniakami, które są świetnym źródłem węglowodanów łatwo przyswajalnych przez układ pokarmowy psa. Źródłem witamin są warzywa w zmiennych proporcjach, a  białko dostarcza mięso z królika, kurczaka, dzika, lub kaczki. W karmie antyalergicznej nie ma laktozy, produktów genetycznie modyfikowanych, ani konserwantów, które mogą powodować reakcje alergiczne.

Karma tego typu jest sprzedawana w formie suchego granulatu, mokrej karmy w puszkach i saszetkach oraz w formie batonów. Najlepiej ją kupować w sprawdzonych sklepach zoologicznych, gdzie sprzedawca doradzi nam wybór najlepszej karmy dla naszego psa.