Odbojnice w formie słupów

Elewację budynku można zabezpieczyć na wiele sposobów, które będą mniej lub bardziej skuteczne. Uszkodzenie budynku przeważnie następuje przez wszelkiego rodzaju pojazdy, zatem najlepiej się tutaj sprawdzą odbojnice ze stali.

Jak wygląda odbojnica słupowa?

odbojnice słupoweŻeby zatrzymać samochód jadący w kierunku budynku, trzeba dużej siły lub naprawdę wytrzymałych zabezpieczeń. Niektórzy kierowcy nie mają wyczucia w prowadzeniu pojazdów i często uderzają autem w różne przeszkody przy parkowaniu. Żeby zabezpieczyć elewację budynku przed takimi kierowcami, najlepiej zamontować odbojnice słupowe w określonej odległości od ściany. Jest to jedno z najlepszych zabezpieczeń, ponieważ odbojnice są wykonane ze stali nierdzewnej o dużej wytrzymałości na uszkodzenia techniczne. Dodatkowo takie odboje są montowane bezpośrednio do podłoża za pomocą specjalnych kotew lub są betonowane w nich. Dzięki temu są prawie że nie do ruszenia. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów odbojnic, które mają nieco inne przeznaczenie w odniesieniu do różnych powierzchni, ale zawsze pełnią to samo zadanie, czyli chronią obiekty przed uszkodzeniami mechanicznymi. Większość z nich doskonale spełnia swoją rolę, gdyż są idealnie przytwierdzone i amortyzują ewentualną siłę uderzenia. Słupowe modele mogą mieć kilka rodzajów szerokości i wysokości, ale zawsze posiadają stopę montażową, która stanowi trwałą podstawę. Takie zabezpieczenie najczęściej możemy spotkać na parkingach, w halach magazynowych czy przed bramami wjazdowymi.

Zakup odbojnic słupowych nie jest dużym wydatkiem w porównaniu z kosztami jakie trzeba by było ponieść w sytuacji zniszczenia. Ze stali nierdzewnej są najczęściej wybierane ze względu na wytrzymałość, ale znajdziemy także mniej odporne, ale równie skuteczne.