Oglądanie transportu HDS na łódzkim osiedlu

 

Nieczęsto zdarza mi się widzieć w mojej okolicy coś takiego, jak wydarzenie, którego świadkiem byłem parę dni temu. Któryś z mieszkańców naszego osiedla zamówił sobie transport przy użyciu specjalnej ciężarówki. Po raz pierwszy w życiu widziałem coś tak interesującego.

Doświadczony pracownik łódzkiej firmy transportowej HDS

transport hds w ŁodziPoczątkowo myślałem, że wielka ciężarówka która do nas przyjechała po prostu pojedzie gdzieś dalej. W duchu już żałowałem, że tak się stanie – w końcu ciężarówki od zawsze były moją szczerą pasją. Okazało się jednak, że byłem w błędzie – samochód stanął niedaleko mojego bloku w taki sposób, że wszystko mogłem widzieć z okna. Wiedziałem, że w Łodzi istniało sporo firm tego rodzaju, ale jeszcze nigdy wcześniej nie miałem okazji widzieć ich w akcji. Tym razem zapowiadało się naprawdę świetne widowisko. Okazało się, że ciężarówka miała to zabrania naprawdę delikatny ładunek. Byłem przekonany, że w związku z tym cała procedura zajmie sporo czasu. Stało się inaczej – widać było, że kierowca był bardzo doświadczony. Szybko podpiął towar do uchwytów, całość zgrabnie zabezpieczył w taki sposób, by nic się nie wysunęło, po czym podniósł przesyłkę i odjechał. Musiałem przyznać, że transport HDS w Łodzi stał na naprawdę wysokim poziomie. Przesyłka została zabrana znacznie szybciej niż myślałem, ale i tak oglądanie całej tej sytuacji sprawiło mi ogromną radość. Udało mi się nawet zrobić parę zdjęć, które mogłem pokazać znajomym, którzy tak jak ja interesowali się światem ciężarówek oraz transportu drogowego.

Pamiętałem o tym wydarzeniu przez bardzo długi czas. Skłoniło mnie to nawet do zastanowienia się nad podjęciem się tego rodzaju profesji. Uznałem, że na pewno będę mógł tego spróbować – ojciec już mi zapowiedział, że z chęcią da mi pieniądze na prawo jazdy na auta ciężarowe.