Poszukiwanie najlepszej wyciskarki do owoców

 

Przed zakupem pierwszej droższej wyciskarki, dobrze jest zapoznać się ze szczegółami, dotyczącymi prawidłowego wykonania soku. Sok w procesie wyciskania, traci dużo witamin i wartości odżywczych. Jaki więc rodzaj wyciskarki będzie najlepszy dla naszego zdrowia ?

Jak wybierałem najlepszą wyciskarkę do owoców

hurom alphaPrzed zakupem mojej pierwszej wyciskarki, chciałem dokładnie zbadać, które urządzenie będzie najbardziej efektywne dla moich celów. Chciałem samemu robić soki owocowe, tak aby zachowywały jak najwięcej wartości odżywczych. Dowiedziałem się, że sokowirówki z dwoma rolkami prasowymi są bardzo szybkie, jednak pod wpływem obrotów sok traci wartości i powstaje po prostu smaczny soczek. Inny sprzęt wymagał zbyt dużej siły, co w moim przypadku mogło okazać się problematyczne ze względu na moje dzieci, które uwielbiają same robić soki. Później dowiedziałem się, że ktoś znajomy kupił jakąś drogą sokowirówkę i po zaczerpnięciu informacji, ponownie okazało się, że to nie jest ta jedyna. Miałem zaoszczędzone pieniądze na ten cel i chciałem naprawdę coś, co będzie służyło całej rodzinie. Sokowirówka znajomego okazała się bardzo szybka, przez co wytwarzało się ciepło powyżej 40 stopni Celsiusza, a to jak wiadomo zabija sporo wartościowych makro i mikroelementów. W końcu ktoś z rodziny, pochwalił się nowością jaką był hurom alpha. Okazała się idealna do moich celów. Pomimo wolnych obrotów, szybko radziła sobie z owocami, a sok nie grzejąc się, zachowywał wartości odżywcze. Owoce były wyciskane do ostatniej kropli, co widać było po suchych jak papier odpadach, w pojemniku na miazgę.

Do tego, błyskawicznie można było ją umyć, co było dla nas bardzo istotne. Wcześniejsza sokowirówka wymagała dużo czasu, aby ją porządnie oczyścić i poskładać. Zdobywanie informacji o najlepszych wyciskarkach opłaciło się, aż w końcu staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami tej jedynej.