Rodzaje lamp do terrarium

Wiele osób obecnie posiada zwierzęta takie jak psy i koty. Kiedy mieszka się na wsi mogą one swobodnie biegać po działce i się bawić. Jednak zazwyczaj trzyma się je w domu. Tak samo, jak żółwie, kameleony, czy pająki. Jednak każdy z tych zwierząt potrzebuje odpowiednich warunków do rozwoju i spokojnego życia.

Jak wyposażyć terrarium?

lampa do terrariumWspomniane już pająki, czy żółwie potrzebują określonych warunków, dzięki którym będą mogły się rozwijać. Zazwyczaj trzyma się je w terrarium. Jednak musi być ono dobrze wyposażone, by zwierzęta czuły się z nim miło i nie były zagrożone. W związku z tym warto zastosować wszystkie dodatki, które dostępne są w sklepach. Jeśli nie wie się dokładnie co kupić zawsze można poprosić o pomoc osobę doświadczoną, czy też porozmawiać z weterynarzem. Jednym z podstawowych produktów jest lampa do terrarium. Obecnie wyróżnia się jej kilka rodzajów. Pierwszy z nich to oczywiście żarówki grzewcze. Bez problemu sprawdzi się podczas hodowli gadów, płazów, czy też bezkręgowców. Co więcej, jej żywotność określa się na około cztery miesiące. Zapewnia zarówno oświetlenie, jak i ogrzewanie. Kolejnym modelem są świetlówki kompaktowe. Nie wytwarzają dużo ciepła, ale za to bardzo dobrze oświetlają całe terrarium. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić również po prostu lampę grzewczą. Trzeba przy tym pamiętać, by dobrze ustawić jej wysokość, by zwierze nie uległo poparzeniom. Ostatnim rodzajem jest lampa UVB, która wyróżnia się przede wszystkim dużą żywotnością.

Wybór odpowiedniej lampy do terrarium nie jest prosty. Należy dostosować ją do terrarium. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, które sprawdzą się niemal w każdym domu. Trzeba tylko odpowiednio je zamontować, a przede wszystkim zadbać o swojego pupila, by miał odpowiednie warunki.