Różne typy soczewek kontaktowych

Jeszcze do niedawna, w kwestii przedmiotów, które ułatwiały widzenie, większość z nas powszechnie korzystała z użyteczności okularów. Dzisiaj obok nich niezwykłą popularnością cieszą się również szkła kontaktowe, które ze względu na swoje właściwości coraz częściej zastępują nam okulary. Czy jednak poprawa wzroku jest ich jedynym zastosowaniem?

Inne zastosowanie soczewek kontaktowych

soczewki kontaktoweJak zostało to już wspomniane we wstępie, obecnie większości z nas soczewki kontaktowe kojarzą się z niezwykle użytecznym przedmiotem, który pomoże nam w polepszeniu jakości widzenia. Dzięki soczewkom korekcyjnym możliwe jest skorygowanie łagodnych wad wzroku, zachowując jednocześnie pełen komfort życia i nie musząc zmagać się z ograniczeniami, jakie zazwyczaj stawia przed nami noszenie okularów. Soczewki kontaktowe maja jednak również swoje praktyczne zastosowanie estetyczne, bardzo często są bowiem wykorzystywane w branży filmowej i teatralnej. Mowa tutaj oczywiście o różnobarwnych soczewkach, które założone w odpowiedni sposób na nasze oczy, w efekcie pozwalają na zmianę naturalnego koloru tęczówek, a raczej optyczne wrażenie tego typu zmiany, które możliwe jest przez odpowiednie filtry zastosowane w soczewkach. Dzięki temu możliwe jest zmienienie koloru tęczówek, ale również zwężenie, czy też rozszerzenie źrenic, które może być istotne dla uzyskania właściwego efektu wizualnego kreowanej przez danego aktora postaci.

Oczywiście, z soczewek kontaktowych pozwalających na zmianę koloru tęczówki oka korzystają nie tylko aktorzy, ale również ludzie, którzy chcą zmienić coś w swoim wyglądzie. Soczewki tego typu najczęściej występują w wersji zerówkowej, czyli niekorygującej wady wzroku, dzięki czemu możemy z nich korzystać bez żadnych obaw dla naszego wzroku.