Skuteczne sprzątanie ulic, chodników oraz placów

Czystość powinna być zachowywana nie tylko w prywatnych mieszkaniach, firmach, urzędach, czy też innego rodzaju lokalach. Równie ważna jest estetyka miejsc, z których na co dzień korzystają tłumy ludzi, czyli ulic, chodników, placów, parkingów samochodowych itp.. Istotne jest również zachowanie porządku na naszych posesjach, a nic w tym tak nie pomoże, jak klasyczna szczotka.

Wygodne ulicówki, czyli szczotki do powierzchni zewnętrznych

szczotki do zamiatania ulicZamiatanie ulic, chodników oraz innych miejsc, z których korzystamy niemal każdego dnia należy do obowiązków pracowników określonych firm sprzątających miasto. Ich pracownicy są wyposażani w wysokiej jakości, wygodne szczotki do zamiatania ulic, czyli tak zwane ulicówki. Charakteryzują się one twardym włosiem, wykonanym z włókien polipropylenowych lub ze stalowych drutów. Dzięki temu szczotki skuteczniej zgarniają śmieci oraz nagromadzony na powierzchni piach i pył. Szczotki-ulicówki służą do oczyszczania powierzchni betonowych oraz asfaltowych. Są również wykorzystywane w czasie układania asfaltowych warstw papowych, które muszą być bardzo dokładnie przygotowane przed rozłożeniem izolacji. Powierzchnia powinna być pozbawiona luźnych cząstek oraz starannie odkurzona. Tutaj szczotki do zamiatania ulic stanowią niezastąpione akcesorium. Twarde włosie ulicówek ułatwia również usuwanie różnych pyłów, które powstają na placach budów.

Szczotki do zamiatania ulic cechują się większą wytrzymałością w porównaniu do zwykłych „domowych zmiotek”. Producenci oferują modele różniące się długością oraz twardością włosia, a także rodzajem uchwytu (metalowy itp.). Koszty, jakie musimy ponieść przy zakupie szczotki-ulicówki nie przekraczają zazwyczaj 15 zł, natomiast najtańsze modele możemy kupić już za około 8 zł.