Wody termalne w pobliżu Zakopanego

Kierunków podróży urlopowych Polaków jest obecnie bardzo dużo. Spora część udaje się poza granice kraju, aby mieć gwarancje ładnej pogody i zwiedzić zabytki kulturowe cywilizacji. Ci, którzy swój wyjazd organizują w Polsce, wybierają zazwyczaj spośród trzech najbardziej popularnych kierunków: wyjazdu nad morze, w góry, lub na któreś z pojezierzy.

Chochołowski basen termalny

termy chochołowskieTuryści, którzy swój urlop planują spędzić w polskich górach, zazwyczaj wybierają Sudety lub Tatry. Te drugie są największym pasmem górskim w kraju, dlatego każdy przynajmniej raz w życiu chce je zobaczyć. Bezsprzeczną stolicą polski Tatr jest oczywiście Zakopane. Ta górska turystyczna miejscowość jest bogata w wiele atrakcji i odpowiednio zagospodarowana pod względem zaplecza turystycznego. Nic więc dziwnego, że zarówno latem, jak i zimą przyciąga rzesze turystów- nie tylko amatorów górskich wycieczek. Jeśli jesteśmy na urlopie w Zakopanem lub w pobliżu, warto wcześniej zrobić sobie plan atrakcji, jakie chcemy zwiedzić. Oczywiście jest kilka niezbędnych pozycji, jednak wiele z nich wymaga określonej pogody – np. wyprawa na szczyty. Kiedy pogoda nie dopisuje koniecznie odwiedźmy termy chochołowskie. Są to największe termy na Podhalu, oferujące nie tylko kąpiele w ciepłych i leczniczych wodach, np. borowinowych, ale także zjeżdżalnie, strefę dla najmłodszych, basen zewnętrzny. Dopełnieniem rekreacji jest posiłek w restauracji.

Szukając wodnych rozrywek w pobliżu Zakopanego koniecznie udajmy się do Chochołowa na tamtejsze termy z niepowtarzalnym widokiem na Tatry. Skorzystamy z gorącej kąpieli w wodach termalnych i leczniczych oraz z największego saunarium w okolicy. Będzie to przyjemna forma relaksu i regeneracji po wyczerpujących górskich wędrówkach.