Wygodna i atrakcyjna sztuczna trawa

Zieleń wokół domu sprawia, że cała przestrzeń zewnętrzna jest bardziej przyjazna i zachęca do relaksu. Pięknie rosnąca i ciesząca soczystą zielenią trawa to wydawałoby się najprostsza aranżacja terenów wokół domu. Co jednak w sytuacji, kiedy z jakichś powodów trawnik nie jest tak atrakcyjny, jak sobie tego życzymy?

Trawa w wykładzinie na podwórko i na balkon

wykładzina trawaTrawa jest na pozór prosta w uprawie, choć niestety i tu pojawiają się problemy. Niewystarczająco żyzna gleba lub nadmierne nasłonecznienie mogą stanowić poważną przeszkodę w posiadaniu pięknego, bujnego trawnika przed domem. Pamiętać również należy, że trawnik wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nawożenie trawnika sprawi, że zielony dywan będzie gęsty i bujny. Konieczne jest także regularne koszenie na odpowiedniej wysokości i najczęściej podlewanie, szczególnie podczas długich okresów suszy. Jeśli to wszystko nas przerasta, nie mamy głowy do pielęgnacji trawnika lub po prostu brakuje na to czasu, można rozważyć sztuczną trawę. Wykładzina trawa to doskonałe rozwiązanie na wiecznie zielony trawnik, który nawet zimą nie traci na atrakcyjnym wyglądzie. Nie straszna mu susza, nie wymaga podlewania ani koszenia, nie wyblaknie na słońcu. Wykładzina trawa będzie wyglądała atrakcyjnie przez cały rok bez konieczności uciążliwej pielęgnacji. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się zarówno wokół domu, jak i na tarasie czy balkonie, jeśli marzy nam się tam kawałek zieleni. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni produkt. Sztuczna trawa najczęściej sprzedawana jest w rolce o szerokości około 0,5 metra, długości 2 metrów. W zależności od gatunku trawy, ceny za rolkę zaczynają się już od 10 zł.

Bogata gama kolorystyczna i przeróżne odcienie zieleni umożliwiają na dopasowanie trawy do wystroju balkonu czy tarasu. Poszczególne rodzaje różnią się także długością włosia oraz materiałami, z jakich jest wykonana. Podczas zakupu ważne aby zwrócić uwagę na to, czy wybrana wykładzina jest perforowana, co zapewni odpowiedni odpływ wody i zapobiegnie jej gromadzeniu się w materiale.